Монтаж труб из ПВХОднією з головних переваг полімерних систем є простота і зручність монтажу. Монтаж полімерних систем не вимагає ні професійного оснащення, ні постачання будівельного майданчика електричною енергією.

Для роботи знадобляться наступні інструменти: ножиці для різання труб, очисник, клей для ПВХ/ХПВХ.
Клей для ПВХ діє шляхом хімічного розм'якшення поверхонь, що сполучаються.  В результаті взаємопроникнення матеріалів обох деталей виходить монолітне з'єднання, воно герметичне і міцне. Міцність з'єднання значно знижується, якщо ці поверхні погано очищені або не підготовлені належним чином.

 

Шаг 1 - разрезать трубу ПВХПерш ніж приступити до склеювання полімерних системи з труб ПВХ і ХПВХ, для перевірки розмірів слід виконати так зване з'єднання "досуха". Труба повинна вільно входити до 2/3 в гніздо сполучної фасонної деталі (фітингу).

Розрізати труби краще всього спеціальними ножицями або, при великих діаметрах, роликовим різаком. Можна також розрізати пластикові труби і ножівкою для металу. При нарізуванні труб необхідно зберігати прямий кут різання відносно осі труби.

Шаг 2 - обработать торцы трубы ПВХ1. За допомогою роликового труборіза труба рівно обрізується. В якості альтернативи (а також для труб більшого діаметру) допускається використання ножівки для пластиків, проте в цьому випадку стружки і пил можуть потрапити всередину системи.

2. Торці розрізаних труб обробляють спеціальним ножем для зняття фаски або обточують напилком. Після обробки кінець труби очищають сухою ганчіркою від тирси і забруднень, знежирюють.

Шаг 3 - измерить глубину фитинга3. Виміріть глибину фітингу (до внутрішнього виступу). Ця мітка використовуватиметься для контролю повної вставки труби в муфту або фітинг.
Шаг 4 - очистить поверхность трубы ПВХ4. Акуратно прочистите поверхні за допомогою очисника, наносячи його на чисту від пилу паперову або тканинну серветку.

Шаг 6 - нанести клей на трубу и фитинг

5.  Використовуючи чисту кисть, нанесіть клей на трубу і фітинг. Поверхні, що сполучаються, повинно бути повністю покриті клеєм. Він повинен наноситися кистю відповідного розміру. Важливо наносити клей швидко для того, щоб під час складання не знадобилося застосування зайвих фізичних зусиль. При нанесенні розчинника кистю, її діаметр має приблизно дорівнювати половині діаметру труби, що сполучається, - до 2''  (63мм) на пів-літрову банку склеюючого розчинника і до 3''  (75мм) на літрову банку. При правильному з'єднанні на стику труби і фітингу виступить рівний шар клею - так звана "пов'язка". Надлишок, що виступив, витирають ганчіркою.

Шаг 6 - произвести склеивание поверхностей трубы и фитинга6. Видаліть зайвий клей із зовнішньої поверхні з'єднання. Переконайтеся, що труба повністю вставлена в гніздо, використовуючи заздалегідь зроблену мітку.

7. Не торкайтеся з'єднання приблизно 10 хвилин, потім продовжите складання. Дозвольте розчину висохнути, перш ніж випробовувати систему під тиском.