Фосфорна (H3PO4) і сірчана кислоти (H2SO4) - дві основні кислоти, виробництво і споживання яких можна назвати глобальним.

На багатьох підприємствах в технологічних процесах використовується сірчана кислота (H2SO4). Найбільша витрата H2SO4 спостерігається у виробництві мінеральних добрив. Сірчана кислота має також велике значення при виробництві інших кислот, наприклад, соляною, азотною і фосфорною кислот. Також її застосовують як електроліт у свинцевих акумуляторах; у виробництві хімічних волокон, барвників, димотворних речовин і вибухових речовин. У гірничодобувній і металургійною промисловостях сірчану кислоту застосовують в процесах збагачення руд міді. Крім того, сірчана кислота знаходить широке застосування у виробництві миючих засобів (наприклад лаурилсульфату натрію), а також в косметичній промисловості.

Найважливішим чинником, що впливає на вибір матеріалу трубопроводу, є корозійна стійкість матеріалу до середовища, що транспортується. Одне і те ж середовище може чинити на матеріал різну дію залежно від її температури і концентрації, наявності в ній тих або інших домішок.

Необхідність підвищення терміну служби трубопровідних систем визначила широке застосування в якості конструкційних матеріалів - інженерні пластики високого рівня, зокрема - ХПВХ (CPVC Corzan).

На багатьох підприємствах досі використовують металеві трубопроводи, які не лише морально і фізично застаріли, і по багатьох чинниках не відповідають вимогам безпеки.

Полимерные системы из ХПВХ для транспортировки серной кислотыПропонуємо розглянути для цього завдання застосування полімерних трубопровідних систем з ХПВХ (хлорованого полівінілхлориду).

Справка про матеріал: хлорований полівінілхлорид (ХПВХ) - це аморфний термопласт, який утворюється в результаті  повторного хлорування  ПВХ при дії УФ випромінювання або теплової енергії.
Активний хлор при реакції з полімером починає замінювати молекули водню до тих пір, поки хлор газ і водень є присутнім в ланцюзі. В результаті цієї трансформації полімер ХПВХ придбаває високі робочі характеристики, включаючи, механічну міцність і хімічну стійкість до  дії високотемпературних агресивних середовищ.

Цей матеріал характеризується більш високою хімічною стійкістю, ніж ПВХ і є дешевшим матеріалом, ніж ПВДФ.

 

Сравнение температур ПВХ - ХПВХ - ПВДФМаксимальна робоча температура ХПВХ - 100 С.

Матеріал ХПВХ є оптимальним рішенням для транспортування сірчаної кислоти при температурі до 80 С.

Труби з ХПВХ мають не лише чудову хімічну стійкість. Також системи з ХПВХ не деформуються і не провисають. При цьому ХПВХ практично не міняє свої розміри, оскільки у нього один з найнижчих серед пластиків коефіцієнт лінійного розширення - 0,062 мм/м °С.

При перепадах температури менение таких полімерів як ХПВХ для транспортування сірчаної кислоти обумовлено їх безперечними плюсами відносно традиційно вживаних матеріалів:

  •     стійкість до корозії
  •     простий і швидкий монтаж без застосування спеціального устаткування
  •     висока міцність порівняно з аналогічними матеріалу
  •      низька теплопровідність
  •     низький коефіцієнт лінійного розширення в порівнянні з аналогічними матеріалу (у 2 рази менше ніж у PP - R, і в 2,5 разу менше ніж у PE)
  •     висока ремонтопридатність при низьких витратах.

Полимерные системы из ХПВХТруби з ХПВХ мають не лише чудову хімічну стійкість. Також системи з ХПВХ не деформуються і не провисають. При перепадах температури ХПВХ практично не міняє свої розміри, оскільки у нього один з найнижчих серед пластиків коефіцієнт лінійного розширення - 0,062 мм/м °С.

Використання полімерних систем з ХПВХ не лише збільшить термін служби трубопроводу до 25 років, але і дозволить робити   мінімальне технічне обслуговування трубопроводу за увесь період його експлуатації.


При розводці трубопроводу в цеху, де будь-який витік представлятиме небезпеку для персоналу, а так само спричинити зупинку виробничого процесу ми пропонуємо рішення по розводці кислоти подвійними полімерними трубопроводами (труба в трубі).

 

 

ПРИКЛАДИ СТІЙКОСТІ ПОЛІМЕРНИХ СИСТЕМ З ХПВХ (PVC - C Corzan) до сірчаної кислоти:

Концентрация (%)

Температура (0С)

Химическая стойкость

10% - 50%

до 80°C

Химически стойкий

80% - 90%

до 60°С

Химически стойкий

90% - 96%

до 40°С

Химически стойкий

98%

до 30°С

Химически стойкий